پایگاه آموزش مجازی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر

روسای محترم :

با سلام : احتراماً به استحضار عالی میرساند: شورای هماهنگی مواد مخدر استان با همکاری شرکت آموزش و پژوهش بیلگی سایار، نسبت به برگزاری دوره های آموزشی پیشگیری از اعتیاد و آسیبهای اجتماعی و اخذ آزمون های مربوطه بصورت مجازی از کلیه کارکنان و اساتید و دانشجویان و دانش آموزان و خانواده های محترم، بشرح زیر اقدام نموده است.

متقاضیان میتوانند در سامانه از دوره های آموزشی بصورت رایگان استفاده نموده و فقط با پرداخت هزینه شرکت در آزمون و قبولی در آن گواهینامه دریافت نمایند.

هزینه برگزاری آموزش:  رایگان  میباشد و هزینه برگزاری آزمون:  ۱۰۰۰۰ تومان میباشد

مدت دوره : ۶ ساعت (آشنایی با مواد مخدر + آموزش تربیت فرزندان + آموزش مهارتهای زندگی)


دوره عمومی پیشگیری از اعتیاد و آسیب های اجتماعی

در حال حاضر یکی از آسیب های مهم اجتماعی، اعتیاد به مواد مخدر است که متأسفانه هم سن ابتلا به آن کاهش پیدا کرده و هم به جامعه زنان گسترش پیدا کرده است؛ از این رو لازم است پیشگیری از این آسیب در صدر برنامه های اجتماعی قرار گیرد. آگاهی خانواده ها و خصوصا مادران در مورد عوامل اعتیاد، نشانه های آن و آثار و پیامدهای این بلای خانمان¬سوز میتواند تا حد زیادی مانع از اعتیاد فرزندان به مواد مخدر باشد و خانواده را در برابر ابتلا به اعتیاد مصونیت بخشد؛ به همین خاطر معاونت پیشگیری با همکاری ستاد مبارزه با مواد مخدر دوره عمومی پیشگیری از اعتیاد را به صورت مجازی برای کارکنان، اساتید، دانش آموختگان و طلاب و علاقه مندان و .. سراسر کشور برگزار میکند.

مخاطبان؛:  ( کارکنان، اساتید، دانش آموختگان و طلاب و علاقه مندان و ..)

زمان شروع دوره و نحوه ورود به کلاس؛ دوره از تاریخ ۰۱/۰۸/۱۴۰۰ با مراجعه به سامانه در دسترس میباشد.کلیپ های آموزشی اعتیاد به سه زبان


دوره های آموزشی، مسابقات و جشنواره های آنلاین

یکی از مهمترین مشکلات مربوط به جوانان که گستره جهانی پیدا کرده، ابتلا به انواع مواد مخدر و روانگردان است. رشد فزاینده این معضل از نظر تعداد مصرف کننده و تغییر ماده مصرفی از سنتی به مواد شیمیایی و صنعتی و…  روانگردان ها و پایین آمدن سن شروع مصرف، عوارض و آسیب‌های اجتماعی، فردی، اقتصادی و … ،اهمیت پیشگیری از اعتیاد و مداخله لازم نوجوانان و جوانان در محلات یا مدارس ضرورت تام دارد

آشنایی با مواد مخدر، مهارتهای زندگی و مهارتهای تربیت فرزندان (بمدت ۶ ساعت و با ارائه گواهینامه مورد تایید)

محتواهای برگزیده را در سامانه اینترنتی جشنواره دبیرخانه بارگزاری و از محتواهای برتر حمایت و تقدیر خواهد نمود

زمانی که افراد با مشکلی عادی رو به رو می شوند ، خانواده و دوستان می توانند گزینه مناسب برای صحبت کردن باشند

یکی از مهمترین مشکلات مربوط به جوانان که گستره جهانی پیدا کرده، ابتلا به انواع مواد مخدر و روانگردان است.محتواهای تولیدی دوره های آموزشی

 بصورت ترکیبی از فایلهای متن  word و pdf  و گاها فایل های صوتی و مالتی مدیا و به شکل فیلم و انیمیشن بوده و در سامانه اینترنتی بارگذاری و بشرح زیر برگزاری میگردد.. (راهننمای ثبت نام)

اقدامات اداری پایگاه مجازی پیشگیری از مصرف مواد

با موضوع آشنایی با مواد مخدر، مهارتهای زندگی و مهارتهای تربیت فرزندان (بمدت ۶ ساعت و با ارائه گواهینامه مورد تایید شورای هماهنگی ستاد مبارزه با مواد مخدر)

  فعالیتهای دستگاه های اجرایی در کارزار رسانه پیشگیری از مصرف موادمخدر استان-۱۴۰۱

  با همکاری دستگاه های اجرایی ، از ظرفیت تعطیلاات عیدنوروز ، با برقرای و استقرار در هر پایگاه به عنوان تیم فعال در اماکن شهر برای اطلاع‌رسانی و آگاه‌سازی آحاد جامعه در پیشگیری از سوء مصرف مواد مخدر و روانگردان‌ها ، اقدام موثر انجام گردید.


  مشاهده آمار ثبت نامها

  ستادموادمخدر
  5
  بهزیستی
  3000
  کمیته امداد
  500
  شهرداری
  4000
  علوم پزشکی
  18000
  بنیادشهیدوامورایثارگران
  350
  ورزش وجوانان
  2000
  فنی و حرفه ای
  2000

   

  تعاون کارورفاه
  5000
  زندانها
  5000
  حلال احمر
  1000
  فرهنگ وارشاد
  1000
  آموزش و پرورش
  10000
  استانداری
  5000
  صداوسیما
  500
  دادگستری
  5000
  کانون پرورش فکری
  500
  سپاه شهدا
  1000
  نیروی انتظامی
  5000
  اترک
  0