مشاوره آنلاین

زمانی که افراد با مشکلی عادی رو به رو می شوند ، خانواده و دوستان و به طور کلی نزدیکان می توانند گزینه مناسب برای صحبت کردن باشند . اما زمانی که افراد با مشکلات خاص رو به رو شوند ، به یک کمک حرفه ای نیاز دارند که بتواند بینش سازنده و نتایج ماندگار مورد نظر را برای فرد  فراهم کند . این روز ها افراد در زندگی خود با مسائل و چالش های فراوانی رو به رو می شوند برای مثال مسائل مربوط به مشکلات اعتیاد و درمان و حل مشکلات مربوطه ، مشکلات خانوادگی و حل اختلاف های خانوادگی ، مشکلات زوجین ، تربیت فرزند و مشکلات تحصیلی مربوط به فرزندان ، مسائل و مشکلات مربوط به نوجوانان ، مسائل شغلی و ….  همگی مواردی هستند که هر فردی ممکن است در طول زندگی خود آن ها را تجربه کند و آنچه که مهم است چگونگی حل کردن آن ها می باشد زمانی که افراد نسبت به حل این مسائل آگاهی لازم را نداشته باشند تا بتوانند آن ها را به بهترین شکل حل کنند و وضعیت ایجاد شده را بهبود ببخشند مشورت کردن با مشاور به صورت آنلاین بسیار موثر خواهد بود . مشاور آنلاین در زمینه های مختلف و بر اساس تخصص خود می تواند در زمینه های مختلف گفته شده به افراد به صورت تاثیر گذار کمک کند .

 

مزایای مشاوره آنلاین چیست ؟

مشاوره آنلاین که توسط کارشناسان آنلاین انجام می شود ،   می تواند سودمند واقع شود و در مواردی می توان از آن برای بهبود شرایط فرد استفاده کرد که در این قسمت به چند مورد از محاسن مشاوره آنلاین می پردازیم .

 

  • امن و مطمئن بودن :

گاهی اوقات ممکن است افراد نسبت به این موضوع که شناخته نشوند ، حساس هستند و به همین دلیل با این روش می توانند به راحتی از امکانات کلینیک روانشناسی آنلاین استفاده کنند و از آنجاکه از اصول اساسی هر جلسه مشاوره راز داری و امن بودن آن می باشد ، در مشاوره آنلاین نیز به این اصل دقت می شود و به صورت کاملا محرمانه انجام می شود.

 

  • دسترسی آسان:

افراد بدون مراجعه حضوری می توانند از خدمات مشاوره بهره مند شوند و در صورتی که افراد به دلیل دور بودن مسیر ها یا به دلیل ساکن بودن در خارج از شهر و دسترسی سخت به شهر و یا همچنین به دلیل شاغل بودن و مشغله شغلی و خانوادگی و فرزند کوچک و یا به دلیل داشتن مشکلات جسمانی نمی توانند به صورت حضوری به مرکز مشاوره مراجعه کنند می توانند از مشاوره و روانشناسی آنلاین بهره مند شوند . همچنین افرادی که در خارج از کشور سکونت دارند برای ارتباط با روانشناسان ایرانی که از فرهنگ یکسانی برخوردارند می توانند به صورت آنلاین در ارتباط باشند .

 

  • درمان اثر بخش:

در مشاوره غیر حضوری نیز به صورت کامل استاندارد های مرتبط با شیوه های درمانی روانشناختی  رعایت می شود و درمانگر در ایجاد درمان اثر بخش و مناسب برای فرد در ارتباط با مسئله تلاش خواهد کرد .

 

  • سریع و در زمان مناسب بودن :

گاهی اوقات ممکن است با شرایط بحرانی رو به رو شده و توانایی و قدرت کافی برای حل آن را نداشته باشید برای مثال زمانی که با فردی با مشکل مواجه می شوید و نمی دانید که چه عکس العملی باید نشان دهید و یا زمانی که آگاه می شوید نوجوان شما با همسالان نا مناسب در ارتباط است و یا بسیاری مسائل دیگر که نیازمند راهنمایی سریع می باشد مرکز مشاوره آنلاین بهترین انتخاب خواهد بود .

روانشناسی و مشاوره آنلاین میتواند در زمینه های بسیاری نظیر مشاوره فردی آنلاین برای درمان اعتیاد ، اختلال های روانی ، افسردگی ، اضطراب ، مشکلات فردی و ارتباطی و حل اختلاف های خانوادگی ، ارتباط زوجین ، ارتباط با فرزندان و به عبارتی کلی تر برای داشتن خانواده سالم و همچنین مشاوره شغلی آنلاین و مشاوره تحصیلی آنلاین و…. فعالیت نماید .

 

مشاوره مجازی آنلاین در بستر اینترنت: علاوه بر مشاوره با واتس آپ یا تلگرام و یا تلفن

در عصر حاظر که به میزان زیادی علم و تکنولوژی پیشرفت کرده است ، امکان مشاوره آنلاین از طریق اسکایپ فراهم گردیده است تا در صورتی که افراد توانایی مراجعه حضوری نداشته باشند بتوانند با مشاوره از طریق آنلاین و غیرحضوری  با روانشناس آنلاین در ارتباط باشند . افراد خارج از کشور به دلیل نیاز به مشاوره و تاثیر فرهنگ و زبان بر جلسه مشاوره با هماهنگی زمان مشاوره ، مطابق با ساعت شهر و کشور سکونت افراد می توانند  مشاوره آنلاین داشته باشند .

مشاوره آنلاین:

مشکلات اعتباد و خانوادگی و تعارض ها و اختلاف های خانوادگی ، تحصیلی ، شغلی ، مشکلات مربوط به کودکان و نوجوانان و یا هرگونه ناراحتی های روحی و روانی و مشکلات رفتاری که زندگی فرد را مختل کرده است نیازمند حل کردن و رفع و بهبود از سوی متخصصان مربوطه هستند . رسیدگی به این مشکلات نقش مهمی در زندگی فرد دارند زیرا اگر نسبت به حل آن اقدام نشود ممکن است شرایط دشوارتری را برای افراد ایجاد کند و به همین دلیل ریشه یابی و حل کردن آن ها اهمیت ویژه ای دارد . برای داشتن دسترسی آسان به امکانات و خدمات مشاوره روانشناسی و درمان های روانشناختی می توان به صورت مشاوره آنلاین از طریق برنامه های اینترنتی و با بر قراری جلسات مشاوره صوتی و مشاوره تصویری با مشاوره از طریق سیستم ، مشاوره با واتس آپ و … استفاده کرد . ویژگی ممتاز پیشرفت تکنولوژی را می توان در مشاوره آنلاین و مشاوره اینترنتی مشاهده کرد و به همین دلیل از این امکانات که راحت تر و دسترسی آسان را دارند باید استفاده کرد .

 

مشاوره آنلاین و تاثیر آن در مشکلات خانوادگی چیست ؟

مشاوره آنلاین در زمینه مشکلات اعتیاد خانودگی ، اختلافات خانوادگی ، تعارض های زوجین ، روابط میان زن و شوهر ، تربیت فرزند ، روابط میان والد و فرزند ، مشکلات مربوط به نوجوانان ، مسائل و مشکلات جنسی از مواردی هستند که  می توان به آن ها اشاره کرد و برای حل کردن آن ها و مشورت و کمک از دکتر و کارشناس خوب به صورت آنلاین مشاوره انجام داد .

 

از دیگر خدمات مشاوره آنلاین و مشاوره با دیگر برنامه های اینترنتی می توان به موارد زیر نیز اشاره کرد

 مشاوره اعتیاد آنلاین

زمانی که در زمینه اعتیاد با مشکلاتی رو به رو می شوید و یا سوال های ذهنتان را درباره اعتیاد درگیر کرده است که می خواهید از آن ها آگاهی پیدا کنید مانند راه هایی برای پیشگیریی و درمان موفق ، مسائلی نظیر آگاهی از حد و حدود تاثیر , می توان به صورت آنلاین با بهترین کارشناسان و روانشناس مشورت کرد .

هر فردی زمانی که با هرگونه مشکلات فردی رو به رو می شود و توانایی تصمیم گیری درست را ازدست می دهد بهترین راه حل مشورت کردن با یک روانشناس و متخصص آنلاین به صورت مشاوره آنلاین و یا دیگر موارد می باشد .