آموزش گیاهان دارویی

آموزش گیاهان دارویی

آموزش گیاهان دارویی

داروی گیاهی چیست

داروی گیاهی چیست

آموزش کرم سازی

 

آموزش گیاهان دارویی با ارائه مدرک بین المللی

اگر علاقه به آموزش گیاهان دارویی دارید و میخواهید وارد بازارکار و شغل فروش گیاهان دارویی شوید حتما مطالعه این مطلب را به شما توصیه میکنیم .امروزه به سبب توجه به موضوع پیشگیری و درمان بیماری از مسیر غیر شیمیایی و عدم استفاده از داروهای صنعتی بهره گیری از گیاهان دارویی و یا داروهای گیاهی به شدت مورد توجه قرار گرفته است .

ورود به این بازار به سبب نیازمندی به دانش و مهارت میتواند فضای قابل رشدی را برای سرمایه گذاری و کسب درآمد به همراه داشته باشد به همین دلیل آموزشگاه با بیش از ۲۰ سال فعالیت در این زمینه و استفادده از اساتید مجرب در حوزه آموزش گیاهان دارویی آمده ارائه خدمات یادگیری در هر بخش از داروهای گیاهی است . پایان تمام دوره های آموزشی ما به مدرک بین المللی فنی و حرفه ای ختم خواهد شد

آموزش گیاهان دارویی با ارائه مدرک بین المللی

  دانستی های آموزش گیاهان دارویی

  قبل از هر چیز باید بدانید تنوع گیاهان دارویی بسیار بالاست و خواص هر یک منحصر به فرد ورود به آموزش کاربر گیاهان دارویی به شما کمک خواهد کرد به تمام اطلاعات لازم در این بخش دست یابید از طبقه بندی گیاهان دارویی تا بازاریابی و فروش محصولات مرتبط با داروهای گیاهی به همین دلیل لازم است نکات مهمی را در ابتدا و ادامه این مطلب بیاموزید.

  گیاهان دارویی چه هستند و دارای چه ویژگی اند ؟

  به گیاهانی که دارای مواد موثر و قابل استفاده در طبابت و صنعت پزشکی دارند گیاهان دارویی می گویند . این مواد که کمتر از ۱% وزن گیاه را به خود اختصاص داده است امروزه به شدت مورد توجه قرار گرفته و جهت پیشگیری و درمان بیماری ها مورد استفاده قرار میگیرد .

   تاریخچه گیاهان دارویی

   بهره گیری  از گیاهان دارویی به جهت  پیشگیری و درمان  با تاریخ زندگی انسان هم عصر است . انسانها از گذشته تا به امروز درمان بیماری هایشان با داروهای گیاهی در هم تنیده است .

   اگر چه در نیم قرن گذشته استفاده از داروهای شیمیایی و سنتزی به شدت رواج یافت ولی به سرعت آثار زیان بار آنها بر زندگی آنها سبب گرایش مجدد به گیاهان دارویی گردید، و این نکته که توسل به گیاهان دارویی همواره در طول تاریخ یکی از روشهای موثر درمان بوده است، به خوبی روشن است.

    

   زمان  طب در کشور ما مربوط به عصر آریایی است و اوستا (۶۵۰۰ ق.م) نخستین کتابی است که از گیاهان دارویی سخن گفته است. به نقل از اوستا اولین پزشک ایرانی تریته پدر گرشاسب پهلوان بوده است که از کاربرد گیاهان دارویی و عصاره آنها اطلاع داشته و مقام او در طب نظیر مقام ایمهوتپ (۳۵۰۰ ق.م) در مصر باستان، انقلبیوس در یونان و آسکولانیوس در روم(سه رب النوع درمان) بوده است.

    سرفصل کاربر گیاهان دارویی براساس استاندارد سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور 

    نحوه طبقه بندی گیاهان دارویی بر اساس مواد موثره و خواص و بیماری ها

    انواع گیاهان دارویی و خواص آن ها

    سابال ، یولاف ، بابونه ، ناخنک ، مارچوبه ، گل گندم ، گل انگشتانه ، کاسنی ، شاهتره ، شیرین بیان ، گل گاوزبان ، بابا آدم ، پنیرک ، ختمی ، سیر ، بارهنگ ، هندوانه ابوجهل ، خارشتر ، خارخاسک ، دم اسب ، پرسیاوشان ، فراسیون ، کیسه کشیش ، سیاهدانه ، آرتیشو ، گلنار ، گل راعی ، چای کوهی ، یونجه ، بوقناق ، قره قاط ، افتیمون ، بنفشه معطر ، اسفرزه، چای ترش ، بومادران ، شاهدانه و…

    بررسی و کابرد گیاهان دارویی مختلف برای درمان ، دردهای عضلانی ، اسکلتی ، پوست ، جوش صورت ، لک ، کاهش فشار خون ، پروستات ، بیماری های زنانه ، سرفه ، آسم ، نفخ ، مشکلات معده و گوارش ، ضعف عمومی ، ضعف عضلانی ، صفرا ، یبوست ، اسهال ، دیابت ، فشار خون ، چربی خون ، چاقی ، لاغری ، مشکلات قاعدگی ، خونریزی ، ریزش مو ، ابرو و…

     

    انواع ترکیبات نگه دارنده
    اصول تهیه انواع داروهای گیاهی جامد کپسول و قرص
    نیمه جامد پمادها و مایع شربت ها
    – وسایل و تجهیزات مورد نیاز ساخ داروهای گیاهی
    – انواع موم های گیاهی،حیوانی، معدنی

    سئوالات متداول در مورد آموزش دوره کاربر گیاهان دارویی

    با سلام
    دوره ی آموزش گیاهان دارویی ۳۰ ساعت می باشد .

    با سلام

    بله ، پس از گذراندن دوره ی آموزشی مدرک آموزشگاه که مورد تایید سازمان فنی حرفه ای نیز هست برای شما صادر می گردد.

    با سلام

    مدرک آموزشگاه در داخل کشور دارای اعتبار می باشد ولی چنانچه قصد دارید به خارج از کشور سفر کنید و مدرک بین المللی نیاز دارید ، آموزشگاه شما را برای گرفتن مدرک مورد نیاز به سازمان فنی و حرفه ای معرفی می کند.

    با سلام

    بله آموزشگاه دارای مجوز رسمی از سازمان فنی و حرفه ای می باشد و شما می توانید در سایت فنی حرفه ای استعلام آموزشگاه آریاگستر را دریافت کنید

    با سلام

    برای دوستان شهرستانی دوره های خصوصی بهتر می باشد زیرا مدت زمان و ساعت برگزاری کلاس با کاراموزان عزیز هماهنگ می شود و فشرده تر هستند.

    با سلام

    خود آموزشگاه خوابگاه مستقل ندارد ولی با چند خوابگاه همکاری می کند و کاراموزان را با قیمت مناسب به خوابگاه های مربوطه معرفی می کند.

    با سلام

    بله ، در نزدیکی آموزشگاه خطوط مترو  علی آباد، و استفاده از تاکسی یا اتوبوس به سمت نازی آباد

    کلیک کنید برای مسیریابی 

    با سلام

    بله ، تمامی اساتید دارای چندین سال سابقه در بازار کار هستند.