آمار بازدیدکنندگان

افزونه آمار بازدیدکنندگان برای سایت وردپرس-افزونه wp-statistics

افزونه wp-statistics

 • آخرین بروز رسانی: 1 هفته قبل
 • تعداد نصب های فعال:+ 600000
 • نسخه افزونه: 13.2.6
 • امتیاز کاربران وردپرس :4.1 از 5 ستاره
 • نسخه وردپرس : آزمایش شده تا 6.0.2
 • حداقل نسخه وردپرس :4.4
دانلود افزونه وردپرس آمار وردپرس 

(0) افزودن به علاقه مندی ها

زمانی که سایت برای اولین بار راه اندازی می شود. بعد از انجام تبلیغات ، کار بر روی سئوی سایت و فعالیت در شبکه های اجتماعی می خواهیم بدانیم که آمار بازدید سایت چگونه است. آیا ما کار خود را به خوبی انجام داده ایم یا خیر؟ افزونه نمایش آمار بازدیدکنندگان wp-statistics برای نمایش آمار بازید سایت وردپرس آمار ها و نمودار های دقیقی از تعداد بازدیدها ، کشور، شهر ، مرورگر کاربران ، آی پی و … ارائه می دهد.

ابزارهای نمایش آمار بازدیدکنندگان برای سایت وردپرس

با اینکه ابزار های دقیقی مانند گوگل آنالیتیکس و سرچ کنسول گوگل برای آگاهی از آمار دقیق سایت و تعداد کلیک های گوگل و بازدیدکنندگان سایت وجود دارد. اما برای افراد کم تجربه که آشنایی با این ابزار ندارند کار با آن ها سخت است. و نیاز به اتصال این ابزار به سایت وجود دارد.در این زمینه می توانید مقاله اتصال سایت به گوگل سرچ کنسول را بخوانید.افزونه wp-statistics با نمایش آمار بازدید سایت وردپرس در پیشخوان و نمایش به همراه نمودار می تواند به شما کمک کند.

افزونه آمار بازدید سایت وردپرس

خوشبختانه افزونه آمار wp-statistics توسط یک تیم ایرانی توسعه داده شده و کاملا به فارسی ترجمه شده است.برخی ویژگی های افزونه در زیر آمده است.

ویژگی ها

 • اطلاعات کاربران در هاست شما ذخیره می شود و به جایی فرستاده نمی شود.
 • ذخیره اطلاعات و آمار کاربران مانند مرورگر،آی پی ، سایت ارجاع دهنده، سیستم عامل ، کشور ، شهر و موتور چستجوی مورد استفاده.
 • نمایش آمار بویسله ی نمودار های متنوع
 • تشخیص خودکار شهر و کشور
 • تعداد بازدید کنندگان از هر موتور جستجو مثل گوگل ، یاهو و…
 • نمایش برترین سایت های ارجاع دهنده، برترین مرورگرها و …
 • جداکردن نمودار ها براساس محتوا مثل دسته بندی ها، نوشته ها و…
 • خروجی گرفتن از اطلاعات به فرمت های مختلف
 • ارسال گزارش بازدید ها به ایمیل کاربران
 • و…

نصب و فعال سازی

شما می توانید این افزونه را از همین جا و بالای صفحه دانلود و سپس نصب و فعال سازی کنید. در این زمینه می توانید نصب افزونه وردپرس به سه روش مختلف را بخوانید.بعدی از نصب بخشی به نام آمار به پیشخوان شما اضافه می شود که شامل گزینه های متنوعی برای نمایش آمار بازدیدکنندگان است.

افزونه آمار بازدیدکنندگان برای سایت وردپرس
افزونه آمار بازدیدکنندگان برای سایت وردپرس

نمایش آمار بازدیدکنندگان وردپرس توسط افزونه

مرورکلی : نمایش آمار کلی و خلاصه بازدید ها و بازدید کنندگان سایت.شامل گزینه های مثل نمودار بازدید ها براساس تاریخ ، خلاصه بازدید ها ، ورودی موتور های جستجو ، کاربران آنلاین، برگه ها و نوشته های برتر، بازدیدکنندگان برترو…در تصویر زیر یک نمونه از این آمار را می بینید.

افزونه آمار بازدید سایت وردپرس
افزونه آمار بازدید سایت وردپرس

همچنین این افزونه آمار کامل بازدید ها را برای هر کدام از موارد به صورت مجزا هم ارائه می دهد.

آمار بازدید ها و بازدید کنندگان: بازدید ها به معنای تعداد کل بازدید های سایت است. یعنی اگر کاربری چند بار از سایت بازدید کند در این آمار محاسبه می شود. اما بازدیدکنندگان به معنای تعداد کاربران متمایز است که از سایت بازدید کرده اند.

ارجاع دهنده: سایت هایی که کاربران قبل از سایت شما بازدید می کنند. این موضوع می تواند به شما کمک کند تا ببینید شما از چه سایت هایی ترافیک دریافت می کنید. به طور مثال اگر تبلیغی انجام داده اید می خواهید ببینید از طرف آن سایت چه قدر ترافیک دریافت کرده اید.

کلمات جستجو : آمار کلماتی که کاربران در موتور های جستجو مثل گوگل سرچ می کنند و سایت شما را پیدا می کنند. این موضوع می تواند در سئوی سایت وردپرس به شما خیلی کمک کند. که ببینید شما در چه کلمات کلیدی در رده های بالای گوگل قرار دارید.

همچنین افزونه آمار وردپرس ، آمار های متنوع دیگری مثل کاربران آنلاین ، پلتفرم های مورد استفاده(سیستم عامل کاربران)، آمار بازدید برگه ها ، نوشته ها ، دسته ها و صفحات مختلف سایت و برترین بازدیدکنندگان را برای شما به صورت مجزا فراهم می کند.

تنظیمات افزونه wp-statistics

همان طور که دیدید افزونه wp-statistics بدون انجام پیکربندی و تنظیمات هم به طور پیش فرض کار خود را انجام می دهد. شما می توانید از این بخش تنظیمات را اختصاصی کنید. از منوی افزونه بر روی تنظیمات کلیک کنید.این افزونه تنظیمات متنوعی برای سفارشی سازی و بهینه سازی آمار ارائه می دهد تنظیمات مهم تر با علامت * مشخص شده اند.

تنظیمات عمومی(*)

از این بخش می توانید آمار های مختلف ارائه شده توسط افزونه مثل بازدید ها ، بازدید کنندگان، کاربران آنلاین و…را فعال/ غیر فعال یا سفارشی سازی کنید. به طور مثال در تصویر زیر اولین قسمت مربوط به کاربران آنلاین سایت است.

تنظیمات افزونه wp-statistics
تنظیمات عمومی
 • Check for Online Users: بررسی کاربران حاضر یا آنلاین در هر ۱۲۰ ثانیه یک بار که می توانید این مقدار پیش فرض را کم یا زیاد کنید.
 • Record All Users:اگر می خواهید آمار همه ی کاربران بدون استثنا ثبت شوند. مثل ربات ها و ارجاع ها این گزینه را فعال کنید. با فعال سازی این گزینه رکورد تمام کاربران بدون استثنا ثبت می شود. حتی کاربرانی که در قسمت استثنات تنظیم خواهید کرد.

در صورتی که از افزونه های کش وردپرس مثل افزونه کش wp-rocket استفاده می کنید برای اینکه آمار ها بدرستی به نمایش دربیاید قسمت کش را مانند تصویر زیر فعال کنید.

افزونه آمار بازدید سایت وردپرس
تنظیمات کش افزونه آمار

تنظیم مهم دیگری که در همین قسمت وجود دارد این است که شما می توانید در قسمت موتور های جستجو،نمایش آمار مربوط به موتور های جستجوی مختلف را فعال یا غیر فعال کنید.

آی پی کاربران

یکی از رکورد هایی که این افزونه در آمار خود نمایش می دهد ثبت آی پی بازدیدکنندگان است. از این مورد می توان برای شناسایی کاربران منحصر به فرد استفاد کرد. در این قسمت آی پی سرور شما را به نمایش می گذارد. روش تعیین آی پی در سرور های مختلف متفاوت است. در صورتی که آی پی سرور به درستی شناسایی نشده می توانید روش ها را تغییر دهید.

افزونه آمار بازدیدکنندگان برای وردپرس
تنظیمات آی پی کاربران

در قسمت ۱ آدرس آی پی واقعی شما به نمایش در می آید و در قسمت ۲ آدرس آی پی تعیین شده توسط روش انتخاب شده. آدرس های قسمت ۱و ۲ باید برابر باشند. در غیر این صورت روش بهینه را انتخاب کنید.در اینجا من چون از لوکال هاست استفاده می کنم. آدرس های آی پی متفاوت هستند.

حریم خصوصی

تنظیمات مربوط به حفظ حریم خصوصی کاربران به خصوص نحوه ذخیره سازی آی پی کاربران در این قسمت قرار دارد.

افزونه آمار بازدید سایت وردپرس
حریم خصوصی
 • نشانی آی پی ناشناس:ذخیره آی پی کاربران به صورت ناشناس به طور مثال آدرس ۸۸۸.۸۸۸.۸۸۸.۸۸۸ را تبدیل به ۸۸۸.۸۸۸.۸۸۸.۰۰۰ می کند.
 • هش‌کردن آدرس آی‌پی: ذخیره آی پی کاربران به صورت هش(یک عدد منحصر به فرد) در این صورت آی پی واقعی کاربران و در نتیجه موقعیت مکانی کاربران در آینده قابل بازیابی نخواهد بود.
 • Store Entire user agent :ذخیره اطلاعات دقیق مرورگر کاربران .فقط باید در حالت های عیب یابی فعال شود.

اطلاعیه ها(*)

تنظیمات مربوط به ارسال گزارش آمار به کاربران و مدیر سایت توسط ایمیل.

افزونه wp-statistics وردپرس
اطلاعیه ها
 • Email Addresses: ایمیل هایی که می خواهید برای آن ها گزارش آمار ارسال شود را وارد کنید می توانید چند ایمیل را با کاما از هم جدا کنید.
 • بروزرسانی گزارش: ارسال اطلاعیه در صورت بروزرسانی گزارش ها
 • GeoIP : ارسال ایمیل در صورت بروزرسانی جدول موقعیت های مکانی در دیتابیس
 • پاک سازی: ارسال ایمیل در صورت پاک سازی پایگاه داده و آمار ها( این امکان در بخش بهینه سازی و تعمیر و نگه داری افزونه وجود دارد. )
 • گزارش آماری: فعال سازی ارسال گزارش های آماری از طریق ایمیل . با فعال سازی این بخش قسمتی باز می شود که می توانید نحوه دریافت گزارش های آماری را زمان بندی و مدیریت کنید.
 • اعلان های مدیر: نمایش تمام اعلان های آماری به مدیر سایت در بخش ادمین وردپرس

پیشخوان

از این بخش می توانید نمایش آمار در قسمت پیشخوان را غیر فعال کنید. که شامل دو بخش است.

 • Dashboard Widgets: غیر فعال سازی نمایش آمار در پیشخوان وردپرس
 • Map Display: غیر فعال سازی نمایش نقشه موقعیت مکانی کاربران در بخش مرور کلی

تنظیمات نقش های کاربری (user roles)

از این بخش می توانید تعیین کنید که چه نقش های کاربری در وردپرس اجازه ی دیدن و مدیریت افزونه wp-statistics را دارند.

افزونه wp-statistics
نقش های کاربری

Required User Level to View WP Statistics: انتخاب حداقل سطح دسترسی که می تواند آمار افزونه را ببیند که به طور پیش فرض بر روی manage_options  یا مدیر سایت که بالاترین نقش کاربری را دارد قرار دارد.

Required User Level to Manage WP Statistics: داشتن حداقل نقش کاربری برای مدیریت و انجام تنظیمات افزونه این بخش هم به طور پیش فرض فقط برای مدیر سایت فعال است.

نکته: همان طور که می دانیم نقش های کاربری مختلف در وردپرس دارای سلسله مراتب است به این صورت که مدیر دارای بیشترین دسترسی و سپس نویسنده ، ویرایشگر و… است.

استثنائات( خارج کردن از آمار بازدید)

همان طور که از نام آن بر می آید برای خارج کردن برخی از کاربران ،آی پی ها، ربات ها، صفحات خاص، موقعیت های مکانی و … از لیست آمار ازاین تنظیمات استفاده می شود. برخی از استثنائات مهم را با هم دنبال خواهیم کرد.

افزونه آمار بازدیدکنندگان برای وردپرس
استثنائات
 • Record Exclusions: در صورتی که بخواهید آمار کل استثناء ها در یک جدول جداگانه در دیتابیس به همراه دلیل حذف آن ها از آمار نگه داری شود این گزینه را فعال کنید.
 • محروم‌کردن نقش‌های کاربری: هر نقش کاربری که می خواهید بازدید آن ها از لیست آمار حذف شود را انتخاب کنید.
محرومیت‌های آی‌پی/ربات

خارج کردن آی پی هایی که به عنوان ربات تشخیص داده می شود از آمار بازدیدکنندگان وردپرس.

افزونه آمار بازدید سایت وردپرس
افزونه آمار بازدید سایت وردپرس
 • Robot List: لیست ربات ها که بیشتر مربوط به ربات های موتور های جستجو است. این لیست در آمار لحاظ نمی شود.
 • Force Robot List Update After Upgrades: بروز رسانی لیست به حالت پیش فرض با بروز رسانی افزونه.
 • Robot Visit Threshold: باید یک عدد وارد کنید بازدید کنندگانی که در طول روز بیشتر از این مورد بازدید داشته باشند به عنوان ربات در نظر گرفته می شوند.
 • Excluded IP Address List: می توانید لیست آی پی هایی که می خواهید در آمار لحاظ نشوند را در هر خط وارد کنید.
تنظیمات افزونه wp-statistics وردپرس
تنظیمات افزونه wp-statistics وردپرس
استثنائات مو قعیت های مکانی

Excluded Countries: خارج کردن بازدیدکنندگان کشور ها از آمار با وارد کردن کد آن ها . برای هر کشور باید یک کد دو حرفی لاتین وارد شود. به طور مثال کد کشور ایران IR است. لیست کد های کشور ها از این آدرس قابل مشاهده است.

Included Countries:وارد کردن کشور های خاص در آمار مانند حالت قبل در هر خط یک کد.

استثنائات آدرس

آدرس هایی از سایت که می خواهید در آمار محسابه نشود به طور پیش فرض آدرس صفحات ورود ، خوراک یا rss و ۴۰۴ توسط افزونه انتخاب شده است. آدرس صفحات دیگر را می توانید در کادر مربوطه در هر خط یک آدرس وارد کنید. به طور مثال در صورتی که بخواهید صفحات ادمین وردپرس از آمار خارج شوند می توانید آدرس را به صورت/wp-admin/ وارد کنید.

CLI

وردپرس امکانی دارد که می توانید با دستورات نوشتاری یا Command مانند cmd ویندوز آن را مدیریت کنید. در صورت نیاز می تواند این حالت را برای افزونه فعال کنید.

تنظیمات دیگر(*)

بلافاصله بعد از نصب افزونه wp-statistics ، به شما اخطاری می دهد که مجموعه GeoIP  فعال نیست. برای اینکه آمار مربوط به موقعیت های مکانی کاربران در آمار به نمایش درآید باید این قسمت را فعال کنید.

افزونه آمار بازدید سایت وردپرس
افزونه آمار بازدید سایت وردپرس

GeoIP Collection را فعال و بر روی به روز رسانی پایگاه داده کلیک کنید. تا موقعیت مکانی کشور ها در آمار محاسبه شود. در صورتی که بخواهید موقعیت مکانی شهر ها را در آمار ببینید گزینه ی دوم را هم فعال کنید.

تعمیر و نگه داری(*)

این حالت بیشتر برای استفاده بهینه از افزونه آمار کاربرد دارد. چون بعد از مدتی افزونه ممکن است داده های زیادی از کاربران را در پایگاه داده ذخیره کند و باعث کند شدن سایت شود. می توانید داده های قدیمی تر را پاک کنید.

بهینه سازی افزونه wp-statistics
بهینه سازی افزونه wp-statistics
 1. حذف داده های قدیمی تر از مقدار روز مشخص شده در پایین آن، به طور مثال ۳۶۵ روز در تصویر. در صورت فعال سازی داده های قدیمی تر از یک سال حذف خواهد شد.
 2. حذف داده های کاربرانی که در طول یک روز بازدید زیادی دارند. تعداد بازید ها را در پایین آن می توانید وارد کنید. در صورت نیاز این مورد را هم باید فعال کنید.
بازگردانی

در صورتی که بخواهید همه ی تنظیمات به حالت پیش فرض برگردد این قسمت را می توانید فعال کنید.

بهینه سازی افزونه آمار وردپرس

از این قسمت می توانید برای بهینه سازی داده ها مثل پاک کردن آمار جداول ، خروجی گرفتن از آمار ، بروز رسانی پایگاه داده و هش کردن همه ی آدرس های آی پی ذخیره شده در جداول استفاده کنید.

ابزارک نمایش آمار بازدیدکنندگان سایت وردپرس

یکی از امکانات جالب افزونه آمار این است که شما می توانید آمار بازدیدکنندگان سایت را در قسمت ابزارک ها برای کاربران به نمایش بگذارید. برای این کار کافی است به قسمت نمایش»»ابزارک های پیشخوان وردپرس بروید و ابزارک آمار را انتخاب کنید.

ابزارک نمایش آمار بازدیدکنندگان برای وردپرس
ابزارک نمایش آمار بازدیدکنندگان برای وردپرس

همان طور که می بینید فقط کافی است که انتخاب کنید که چه نوع آماری به نمایش درآید. در تصویر زیر نمایش آمار توسط این ابزارک در سایت را می بینید.

افزونه آمار بازدیدکنندگان برای وردپرس
افزونه آمار بازدیدکنندگان برای وردپرس

خلاصه آموزش

در این آموزش با یک افزونه عالی برای نمایش آمار بازدید ها و بازدیدکنندگان سایت وردپرس به نام افزونه wp-statistics آشنایی شددیم . شما می توانید آخرین نسخه از این افزونه را از بالای همین صفحه دانلود و نصب کنید.