استعدادیابی

استعدادیابی و ارزیابی فردی و سازمان برای چیست؟!!!!!

برای درک رفتار سازمانی، درک رفتار فردی ضروری است. ماهیت و شخصیت فردی انسان ریشه اصلی رفتار او می باشد. سازمان نیز تشکیل شده از افراد است و رفتار سازمانی صحیح، کاملا وابسته به کارکنان آن مجموعه می‌باشد. در مطالعات رفتار سازمانی، شخصیت فردی دارای اهمیت است؛ زیرا شخصیت فردی کارکنان به ساختارهای ذهنی پویا و فرایند هماهنگ سازی ذهن که تعیین کننده تنظیمات عاطفی و رفتاری آن‌ها در سازمان است اشاره دارد. در نهایت این شخصیت کارکنان یک سازمان است که شخصیت کلی سازمان را می‌سازد.

آنچه که در مجموع نامش را ارزیابی می گذاریم برآیندی از آزمونهای مختلف شخصیت شناسی، رفتار سنجی، استعدادیابی و تست عواطف و علایق موثر در عملکرد سازمانی پرسنل است

 

رفتارشناسی DISC

با تست دیسک لایه‌های رفتاری افراد را تحلیل می‌کنید و نقاط قوت و قابل بهبود لایه‌های رفتاری ایشان را متوجه می‌شوید. ارائه راهکارهای تعامل بهتر با توجه به الگوی رفتاری هر فرد در سازمان و تشخیص سنخیت تمایلات رفتاری ایشان با جایگاه شغلی فعلی یا آتی می تواند کمک شایانی به مدیران جهت بهره مندی آگاهانه تر از منابع انسانی سازمان باشد.

استعدادیابی Clifton

تست کلیفتون گزارش کاملی از هفت استعداد برتر افراد می دهد. برای اینکه زمینه تقویت هر کدام را بهتر بتوانند بشناسند به همراه معرفی دامنه های اصلی قوت ایشان که شامل: اجرایی – تاثیرگذاری – رابطه سازی – تفکر راهبردی، بوده و همچنین معرفی نقش هایی که در کار و زندگی خود می توانند به عهده بگیرند و راهکارهای بکارگیری از استعدادها.

هوش هیجانی EQ

هوش هیجانی انسان‌ها به‌شدت بر رفتار و عملکرد آن‌ها تأثیر می‌گذارد. شناخت مدیریت هوش هیجانی، مفهومی نسبتاً جدید در سازمان‌هاست که اشتیاق زیادی نسبت به آن وجود دارد. هوش هیجانی بالا، توانایی افراد را در تصمیم‌گیری صحیح، برقراری و حفظ روابط مشارکتی، مقابله مؤثر با استرس و کنار آمدن با تغییرات مداوم به شکل چشمگیری بهبود می‌بخشد.

ارزیابی شخصیت نئو

تست نئو بمنظور ارزیابی پتانسیل شغلی افراد استفاده می‌شود. این تست می‌تواند ویژگی‌های حرفه‌ای و مدیریتی افراد را بررسی کند. همچنین برای کنترل و ارزیابی کیفی نیروهای شغلی استفاده می‌شود. این که افراد تا چه میزان می‌توانند برای یک موقعیت شغلی مناسب باشند و در شرایط مختلف چطور کار و رفتار خود را کنترل می‌کنند.

رغبت سنج هالند

 تست هالند برای انتخاب مسیر تحصیلی و یا شغلی استفاده می شود تا بر اساس ذائقه و رغبت فرد راهنمایی گردد. برای شناخت تناسب رغبت پرسنل با جایگاه شغلی نیز کاربرد تست نمایان می گردد. وقتی که بهتر بدانیم نیروی همکار ما جزو کدام یک از شش نوع شخصیت واقعگرا، جستجوگر، هنری، اجتماعی، متهور، قراردادی هستند.

شایستگی های شغلی

طراحی و اجرای فرایندی مناسب برای استخدام، آموزش و تدوین مسیر شغلی کارکنان‌، اهمیت بسیاری دارد. تدوین فرایند نه‌تنها روند استخدام را برای بخش منابع انسانی ساده‌تر و کارآمدتر می‌کند، بلکه به کارکنان کنونی برای شناسایی و کسب مهارت‌هایی کمک می‌کند که به افزایش بهره‌وری آنها در جایگاه فعلی یا آتی‌شان منجر می‌شود.

دیسک استيودنت تحصیلی

عدم توجه به مدل رفتاری دانش آموز يا دانشجو باعث می شود که خود فرد، مشاورين و خانواده زبان مشتركي را براي تعامل و هدایت تحصیلی و شغلی با فرد نداشته باشند. این مدل حرفه ای کمک می کند که دانش آموز و دانشجو در مسیر امنی متناسب با مدل رفتاری خود هدایت شود

دیسک خانواده و تعامل

در فرایند شناخت اعضاي خانواده و همچنین بهبود تعاملات و رهبري خانواده و یا رفع تعارضات رفتاری کمک زیادی می کند. افراد میتوانند با شناخت مدل رفتاری خود و همسر و آگاهی از نیازهای رفتاری، از تعارضات پیش رو جلوگیری کرده و زندگی بهتر و شادتری تجربه کنند.

استخراج کاستی ها و نیازهای نیروی انسانی و کمک به گزینش و هدایت درست در استخدام.

در این حوزه استعدادیابی شده و بر اساس نیاز و علایق و تواناییهای فرد ، دوره های آموزشی و توانمند سازی ارائه میشود تا بتوانند بصورت اصولی از مهارتهای کاربردی بهره مند گردند.

حتما راهنماى انجام آزمون را مطالعه نمایید. سپس دکمه شروع ارزیابی را بزنید

براى انجام آزمون بین 15 تا 30 دقیقه زمان لازم دارید. هنگام زدن تست خود را در یک محیط خاص (کار، منزل، مدرسه، دانشگاه، اجتماع) بررسى نمایید، تا نتیجه دقیقترى بگیرید. زمانى آزمون را انجام دهید که تمرکز کافى دارید. حدالمقدور از دکمه Back گوشى یا مرورگر استفاده نکنید و از آزمون خارج نشوید. آزمون شامل 30 صفحه است. در هر صفحه 4 خصوصیت رفتارى عنوان شده است که لازم است شما 2 خصوصیت که بیشترین و کمترین تطابق با شما دارد را انتخاب نمایید. بنابراین لازم است در هر صفحه از 8 دایره، تنها 1 دایره براى بیشترین و 1 دایره براى کمترین فعال باشد.

• در مورد الگوهای رفتاری بیشتر بدانید. - 100%
جهت آشنایی با الگوهای رفتارشناسی DISC کلیک نمایید:
جهت آشنایی با الگوهای استعدادیابی Clifton کلیک نمایید:
جهت آشنایی با الگوهای هوش هیجانی EQ کلیک نمایید:
جهت آشنایی با الگوهای شخصیت شناسی NEO کلیک نمایید:
جهت آشنایی با الگوهای رغبت سنجی Holland کلیک نمایید:
جهت آشنایی با الگوهای شایستگی های شغلی کلیک نمایید:

طراحی و اجرای فرایندی مناسب برای استخدام، آموزش و تدوین مسیر شغلی کارکنان‌، اهمیت بسیاری دارد. تدوین فرایند نه‌تنها روند استخدام را برای بخش منابع انسانی ساده‌تر و کارآمدتر می‌کند، بلکه به کارکنان کنونی برای شناسایی و کسب مهارت‌هایی کمک می‌کند که به افزایش بهره‌وری آنها در جایگاه فعلی یا آتی‌شان منجر می‌شود.

جهت آشنایی با الگوهای استعدادیابی شایستگی های شغلی کلیک نمایید


مدل رفتاری دیسک (DISC):

• بُعد DISC مشخص می کند شما چطور پاسخ می دهید. - 100%
 DISC استاندارد یا زبان مشترکی است برای شناخت و بازگشایی رموز رفتاری افراد و پیش بینی رفتارهایی که به طور معمول از آنان مشاهده می شود. اطلاعات کسب شده بر اساس مدل DISC کمک می کند تا با دانستن این که افراد چه تمایلات فکری دارند و زبان بدن آنها چگونه است، بتوان مدل رفتاری ایشان را حدس زد و بهتر با آنان رابطه برقرار کرد. این مدل اولین بار در سال 1928 میلادی توسط دکتر ویلیام مولتون مارستون(William Moulton Marston) بر اساس مطالعات روانشناسی کارل گوستاو یونگ(Carl Gustav Jung) معرفی شد. مارستون اعتقاد داشت که چهار بُعد رفتاری وجود دارد که می توان افراد را بر اساس آن طبقه بندی نمود. هر چهار بُعد رفتاری با شدت و ضعفی متفاوت در همه افراد مشاهده می شوند، اما هر فرد یک بُعد یا چند بُعد غالب رفتاری دارد که معمولا طبق آن نسبت به محیط پیرامون خود واکنش نشان می دهد.